Aktuality

Topení dřevem ve zplynovacím kotli

Datum: 31. 8. 2020

Kombinované zplynovací kotle jsou konstruovány výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva. Vhodné jsou pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných podobných objektů.

Konstrukce úsporného kotle na hnědé uhlí

Datum: 29. 7. 2020

Objevte způsob, jak při spalování uhlí ještě více ušetřit. Úsporné kotle na hnědé uhlí Atmos jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.

Pohodlné vytápění se zásobníkem na pelety

Datum: 3. 3. 2020

Objevte způsob, jak si usnadnit vytápění domu. Pořiďte si automatický kotel na pelety se zabudovaným hořákem. Ten využívá šnekového dopravníku, který sám odebírá pelety ze zásobníku.

Rozdíl mezi kotli na kusové dřevo Atmos DC 25 S a Attack SLX

Datum: 4. 10. 2019

Pokusíme se porovnat dva nejprodávanější kotle na kusové dřevo. Ano srovnáváme nesrovnatelné, ale pojďte se podívat, kterým směrem jde topenářská technika podle firmy SETOP.

Kondenzační plynový kotel Junkers ZSB 24-1 DE Cerapur Compact

Datum: 7. 2. 2019

Pokud máte doma klasický plynový kotel je ztráta tepelné energie, která unikne komínem až 11%.  V případě, že této ztrátě chcete předejít, doporučujeme výměnu Vašeho kotle za nový moderní kondenzační plynový kotel značky Junkers.

Kombinovaný zplynovací kotel na dřevěné brikety a dřevo

Datum: 12. 11. 2018

Pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných objektů je ideální volbou ekologický kombinovaný zplynovací kotel Atmos, který je navržen výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva. Pro topení v tomto kotli je možné použít jakékoliv suché dřevo, jako jsou třeba polena nebo štěpy do max. délky 330 mm.

Proč vytápět zplynovacím kotlem?

Datum: 1. 8. 2018

Pokud hledáte praktický kotel, který se vám skutečně vyplatí, pořiďte si zplynovací kotel na hnědé uhlí, který je určený pro spalování hnědého uhlí nebo i dřeva. Tento kotel funguje na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.

Automatické kotle na pelety ATMOS

Datum: 23. 7. 2018

Automatické kotle na pelety ATMOS jsou opatřené zabudovaným hořákem na pelety, který za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník může mít libovolnou velikost. Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

Úsporné vytápění díky zplynovacímu kotli na hnědé uhlí

Datum: 22. 5. 2018

Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS nabízejí efektivní způsob jak ušetřit za vytápění. Jsou speciálně navrženy pro spalování hnědého uhlí a jako náhradní palivo lze v jejich případě použít dřevo. Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS fungují na principu generátorového zplynování. Jsou opatřeny odtahovým ventilátorem, který zajišťuje odsávání spalin z kotle.

Výhody zplynovacího kotle se zabudovaným hořákem

Datum: 1. 5. 2018

Zplynovací kotle se zabudovaným hořákem na pelety ve vrchních dvířkách představují zajímavé řešení pro kotle do výkonu 40 kW (mimo modelů GD, GS(X)), které jsou opatřené odtahovým ventilátorem.
123