Aktuality

Regulace kotlů na hnědouhelné brikety

Datum: 31. 5. 2021

V případě elektromechanické regulace kotlů na hnědouhelné brikety samotnou regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80 - 90 °C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku.

Vytápění domu s dřevozplyňujícím kotlem

Datum: 5. 3. 2021

Rozhodli jste se pro efektivní změnu vytápění vašeho domu? Nechejte si u firmy Setop s.r.o. vypracovat projekt vytápění Vašeho domu a získáte tak technické řešení topení na míru Vašemu domovu a prioritám!

Kotle Atmos se zásobníkem

Datum: 31. 10. 2020

Usnadněte si vytápění vašeho domu. Automatické kotle na pelety ATMOS jsou opatřené zabudovaným hořákem na pelety, který za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník může mít libovolnou velikost. Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

Kombinovaný kotel na principu generátorového zplynování

Datum: 29. 9. 2020

Ekologické spalování dřeva na principu generátorového zplynování umožňuje řada kombi kotlů ATMOS DC18SP(L), DC25SP(L), DC32SP(L). V těchto kotlech lze střídat paliva podle typu. Jedná se o paliva - pelety nebo lehký topný olej (ELTO), a to podle toho, jaký hořák do kotle zabudujeme.

Topení dřevem ve zplynovacím kotli

Datum: 31. 8. 2020

Kombinované zplynovací kotle jsou konstruovány výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva. Vhodné jsou pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných podobných objektů.

Konstrukce úsporného kotle na hnědé uhlí

Datum: 29. 7. 2020

Objevte způsob, jak při spalování uhlí ještě více ušetřit. Úsporné kotle na hnědé uhlí Atmos jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.

Pohodlné vytápění se zásobníkem na pelety

Datum: 3. 3. 2020

Objevte způsob, jak si usnadnit vytápění domu. Pořiďte si automatický kotel na pelety se zabudovaným hořákem. Ten využívá šnekového dopravníku, který sám odebírá pelety ze zásobníku.

Rozdíl mezi kotli na kusové dřevo Atmos DC 25 S a Attack SLX

Datum: 4. 10. 2019

Pokusíme se porovnat dva nejprodávanější kotle na kusové dřevo. Ano srovnáváme nesrovnatelné, ale pojďte se podívat, kterým směrem jde topenářská technika podle firmy SETOP.

Kondenzační plynový kotel Junkers ZSB 24-1 DE Cerapur Compact

Datum: 7. 2. 2019

Pokud máte doma klasický plynový kotel je ztráta tepelné energie, která unikne komínem až 11%.  V případě, že této ztrátě chcete předejít, doporučujeme výměnu Vašeho kotle za nový moderní kondenzační plynový kotel značky Junkers.

Kombinovaný zplynovací kotel na dřevěné brikety a dřevo

Datum: 12. 11. 2018

Pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných objektů je ideální volbou ekologický kombinovaný zplynovací kotel Atmos, který je navržen výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva. Pro topení v tomto kotli je možné použít jakékoliv suché dřevo, jako jsou třeba polena nebo štěpy do max. délky 330 mm.
123