Zplynovací kotle na hnědé uhlí

Datum: 30. 10. 2017

Pořiďte si zplynovací kotel na hnědé uhlí, který je praktický, snadno ovladatelný a investice do něj se vám skutečně vyplatí. Zplynovací kotel na uhlí je určený pro spalování hnědého uhlí nebo i dřeva. Funguje na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle.

Zplynovací kotel na hnědé uhlí má těleso, které je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Skládá se ze dvou nad sebou posazených komor. Vrchní komora slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování paliva a snadné odstraňování popela.

V zadní části tělesa kotlů se nachází spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín. Díky velkému zásobníku zajišťuje kotel dlouhou dobu hoření. Zplynovací kotel má vysokou účinnost hoření 81 až 88 %.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět