Zplynovací kotle Atmos

Datum: 17. 6. 2016

Sedmdesátileté zkušenosti ve vývoji a výrobě zplynovacích agregátů ve firmě Atmos dokázali zužitkovat a jejich současné produkty, které jsou určené ke spalování dřeva a uhlí, dosahují vynikajících ekologických a ekonomických parametrů.

Rodinnou firmu Atmos založil v roce 1935 Jaroslav Cankař senior. Firma nejdříve sídlila ve Velkém Újezdě, poté se přestěhovala do Mladé Boleslavi. Tehdy se firma zabývala vývojem a výrobou zplynovacích agregátů pro pohon jak osobních, tak i nákladních automobilů, lodí, traktorů a to pod značkou Dokogen, což znamená, že na stejném principu, jaký se v současnosti používá u moderních kotlů na dřevo a uhlí.

V dnešní době firma vyrábí zplynovací kotle na dřevo ve dvou variantách, které jsou Atmos Dřevoplyn a Atmos Generátor, který má vynikající vlastnosti, díky celokeramickému topeništi, ve kterém zplyňuje palivo a keramickou spalovací komorou, ve které dochází k naprosto ideálnímu vyhoření paliva a to při minimu exhalací a dehtů. Popel, který je výsledkem tohoto procesu je možné použít například na zahrádku jako hnojivo. Kotel má minimální spotřebu paliva a tak je maximálně úsporný a má vysokou účinnost.

Novým pohledem na spalování hněděho uhlí s kombinací dřeva přinášejí zplynovací kotle Atmos kombi. V dnešní době je uhlí zavrhováno a to z toho důvodu, že zamořuje města kouřem ze zastaralých kotlů. Nové zplynovací ekologické kotle Atmos činí z hnědého uhlí palivo, které má budoucnost. Pokud nemáte dostatek dřeva, topíte uhlím a obráceně. Nejlepší variantou je kombinace uhlí a dřeva.

Kotle jsou tvořeny dvěma nad sebou posazenými komorami. Vrchní komora slouží jako zásobník paliva a spodní komora jako spalovací a popelník. Mezi jednotlivými komorami je umístěný zcela nový patentem chráněný rošt, který plní funkci zplynovací trysky a tak umožňuje naprosto dokonalé spalování dřeva a uhlí a to jednotlivě nebo dohromady, a odstraňování popela.

Více informací o zplynovacích kotlích Atmos naleznete ZDE.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět