Úsporné vytápění díky zplynovacímu kotli na hnědé uhlí

Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS nabízejí efektivní způsob jak ušetřit za vytápění. Jsou speciálně navrženy pro spalování hnědého uhlí a jako náhradní palivo lze v jejich případě použít dřevo. Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS fungují na principu generátorového zplynování. Jsou opatřeny odtahovým ventilátorem, který zajišťuje odsávání spalin z kotle.

Ocelové těleso kotlů je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, přičemž vrchní slouží jako zásobník paliva a spodní funguje jako spalovací komora a popelník. Mezi tím je umístěn otočný rošt, který zajišťuje dokonalé zplynování paliva. Ve vrchní části spalinového kanálu je odtahové hrdlo pro připojení na komín.

Výhody, které zplynovací kotel ATMOS má, jsou především velký zásobník paliva, který zajišťuje dlouhou dobu hoření, dále oceníte jeho odtahový ventilátor, který zamezuje prášení popela a eliminuje kouř a také oceníte jeho chladící smyčku proti přetopení. Po dohoření paliva se kotel automaticky vypíná. Zplynovací kotel na hnědé uhlí ATMOS má vysokou účinnost, která je 81 až 88 %, díky čemuž je jeho pořízení velice výhodné.