Aktuality

Jaké jsou hlavní výhody kotle ATMOS Kombi C18S?

Atmos Kombi C18S je kombinovaný kotel, který slouží k vytápění a ohřevu teplé vody.

19.03.2024 celý článek

Speciální zplynovací kotle na dřevo - ATMOS

Speciální zplynovací kotle na dřevo ATMOS jsou řadou kotlů, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly efektivní a úsporné vytápění pomocí dřeva. Kotle jsou k dispozici v široké škále výkonů a typů, takže je možné najít ten správný kotel pro každou potřebu.

12.12.2023 celý článek

Nejmodernější zplynovací kotle na dřevo - ATMOS DOKOGEN

ATMOS DOKOGEN jsou nejmodernější zplynovací kotle na dřevo od českého výrobce ATMOS. Kotle jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi, které zajišťují vysokou účinnost, nízké emise a snadný provoz.

29.11.2023 celý článek

Úsporné vytápění díky zplynovacímu kotli na hnědé uhlí

Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS nabízejí efektivní způsob jak ušetřit za vytápění. Jsou speciálně navrženy pro spalování hnědého uhlí a jako náhradní palivo lze v jejich případě použít dřevo. Zplynovací kotle na hnědé uhlí ATMOS fungují na principu generátorového zplynování. Jsou opatřeny odtahovým ventilátorem, který zajišťuje odsávání spalin z kotle.

08.06.2023 celý článek

Kombinovaný zplynovací kotel na dřevěné brikety a dřevo

Pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných objektů je ideální volbou ekologický kombinovaný zplynovací kotel Atmos, který je navržen výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva.

01.05.2023 celý článek

Výběr kotle na tuhá paliva

Při výběru kotle na tuhá paliva je dobré zohlednit hned několik parametrů. Důležité je zajímat se o tepelný výkon kotle, dále jakým typem paliva lze v kotli topit a také pro jaký otopný systém je kotel vhodný.

04.09.2022 celý článek

Kombinovaný kotel na principu generátorového zplynování

Ekologické spalování dřeva na principu generátorového zplynování umožňuje řada kombi kotlů ATMOS DC18SP(L), DC25SP(L), DC32SP(L). V těchto kotlech lze střídat paliva podle typu. Jedná se o paliva - pelety nebo lehký topný olej (ELTO), a to podle toho, jaký hořák do kotle zabudujeme. Lze také koupit kotel bez hořáku, s tím, že si jej vyberete později, a nebo jej použijete z minulého kotle.

26.08.2021 celý článek

Topení dřevem ve zplynovacím kotli

Kombinované zplynovací kotle jsou konstruovány výhradně pro spalování kvalitních dřevěných briket a kusového dřeva. Vhodné jsou pro vytápění rodinných domů, chat, chalup a jiných podobných objektů.

26.08.2021 celý článek

Konstrukce úsporného kotle na hnědé uhlí

Objevte způsob, jak při spalování uhlí ještě více ušetřit. Úsporné kotle na hnědé uhlí Atmos jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.

26.08.2021 celý článek

Pohodlné vytápění se zásobníkem na pelety

Objevte způsob, jak si usnadnit vytápění domu. Pořiďte si automatický kotel na pelety se zabudovaným hořákem. Ten využívá šnekového dopravníku, který sám odebírá pelety ze zásobníku.

26.08.2021 celý článek

Regulace kotlů na hnědouhelné brikety

V případě elektromechanické regulace kotlů na hnědouhelné brikety samotnou regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80 - 90 °C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku.

26.08.2021 celý článek

Vytápění domu s dřevozplyňujícím kotlem

Rozhodli jste se pro efektivní změnu vytápění vašeho domu? Nechejte si u firmy Setop s.r.o. vypracovat projekt vytápění Vašeho domu a získáte tak technické řešení topení na míru Vašemu domovu a prioritám!

26.08.2021 celý článek

Kotle Atmos se zásobníkem

Usnadněte si vytápění vašeho domu. Automatické kotle na pelety ATMOS jsou opatřené zabudovaným hořákem na pelety, který za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník může mít libovolnou velikost. Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

26.08.2021 celý článek